O nás

Česká národní federace strongman (dále jen „ČNFS“) je nejstarší českou federací, sdružující a podporující českou strongman komunitu. Od jejího založení podporuje jednotlivé závodníky na českých i zahraničních soutěžích. Dále podporuje finančně a materiálně pořadatele tuzemských soutěží. Jedná se o neziskovou organizaci, která se aktivně snaží popularizovat tento sport u běžné veřejnosti.

František Brejcha

Do strongman sportu zabrouzdal přes internetový magazín Ronnie.cz, kde působil jako redaktor a měl chuť tento sport posunout dál. Na základě jeho ochoty věnovat volný čas propagaci strongmanů v ČR a zahraničí dostal nabídku stát se členem ČNFS. Aktivně pomáhal domlouvat závody v zahraničí, staral se o české strongmany a všechno, co se kolem nich točilo. Začátkem ledna 2020 byl zvolen předsedou České národní federace strongman z.s.

Pavel Cháma, DiS

Bývalý závodník Českého poháru pochází z Čáslavi. Na základě jeho dlouholetých zkušeností, klidné povahy a dobrého vystupování byl v roce 2015 jednomyslně zvolen hlavním rozhodčím a místopředsedou ČNFS. Má na starosti strongman pravidla a proškolování nových rozhodčí, kteří chtějí rozhodovat na soutěžích pořádaných pod hlavičkou ČNFS. Zároveň je jedním z pořadatelů soutěže Strongman Golčův Jeníkov. Stará se o chod ČNFS po všech stránkách, od správy sociálních sítí až po komunikaci s našimi partnery. 

Martin a Miroslav Motáňovi

Od roku 2012 pořádají pravidelně soutěž Strongman Šternberk. Od roku 2015 se podílejí na pořádání soutěže Strongman Opava a následného vyhlášení výsledků České strongman ligy amatérů i profesionálů. Mimo pořádání dalších akcí se také do konce roku 2019 aktivně věnovali administrativní úkonům spojeným s provozováním ČNFS. Od ledna 2020 jsou Martin Motáň a Miroslav Motáň řadovými členy výkonného výboru ČNFS.

Dr. Georgis Patenidis

Čestné členství za zásluhy a obrovský přínos pro strongman sport v České republice patří panu Dr. Georgisovi Patenidisovi, který tento sport v České republice od roku 1998 rozvíjel, budoval a podporoval až do roku 2016, kdy své ukončil své předsednictví v čele ČNFS.