Strongman Kutná Hora 2017 – reportáž

Páté kolo České profesionální strongman ligy se odehrálo v Kutné Hoře pod vedením Jiřího Dejmala, který se nachází ve fázi rekonvalescence, a proto se závodu účastnil pouze jako pořadatel. Rozhodčím toho dne byl Pavel Cháma a moderování se postaral redaktor magazínu Ronnie.cz a člen ČNFS František Brejcha. Protože se většina profesionálních strongmanů rozhodla závodu nezúčastnit, pět profesionálů doplnili tři amatéři Lukáš Patera, Dominik Hušek a Ondřej Havránek, kteří se rozhodně nenechali zahanbit od svých větších, těžších a zkušenějších kolegů.

Tradičně závod po nástupu zahájila tlaková disciplína Log Lift, kde bylo naloženo 155 kg a závodníci měli minutu na to, aby zvládli udělat co nejvíce opakování. 4 opakování bez problému předvedl jeden z nejlepších tlakařů Jiří Vytiska, 3 ukázal i Radek Paták, který naskočil do strongman sezóny takhle „uprostřed“, protože léčil zranění lokte. Musíme samozřejmě zmínit i výkon dvou amatérů Patery a Huška, kteří oba zvládli s kládou dvě opakování, a podle dosavadních výkonů to vypadá, že je příští rok uvidíme v profesionální divizi.

Ujít se 160kg kuframa vzdálenost 15metrů bylo velký oříškem, ale Radek Paták i Jiří Vytiska se s tím dokázali vypořádat. Kousek do cíle chyběl i Dominikovi Huškovi, kterému sice nohy šly křížem krážem, ale jeho železný úchop kufry nepustil za žádnou cenu. Třetí disciplínou byl kombinovaný zdvih obřích jednoruček 70, 80, 90 a 100 kg. Všechny nezdolal žádný závodník, 3 však nejrychleji zvládl Jiří Vytiska a vyhrál další disciplínu, druhý nejrychlejší na jednoručkách byl Lukáš Patera, který využívá svou atletickou minulost. Stejně jako tomu bylo v Sušici, i na závodě v Kutné Hoře se stalo, že s břemenem většina lidí nehnula, tentokrát se nejednalo o kamion, ale o Car Deadlift, ten se od země podařilo odlepit pouze Jirkovi Vytiskovi (2x) a Dominiku Huškovi (1x), zbylým závodníkům to nevyšlo a zapsali tak 0 bodů. Závěru patřilo pět Atlasových kamenů od 110 kg do 180 kg, čtyři kameny zvládla vyložit většina závodníků, ale nejrychleji to zvládl Lukáš Svoboda s Lukášem Paterou. Konečné pořadí bylo po vyhlášení následující:
1. Jiří Vytiska 34 b
2. Dominik Hušek 29 b
3. Radek Paták 23 b
4. Lukáš Patera 23 b
5. Lukáš Svoboda 22 b
6. Zdeněk Teplárek 11 b
7. Ondřej Havránek 5 b
8. Marian Zvrtek 4 b