Rozhovor se Zdeňkem Teplárkem

Zdendo, řekni něco o sobě, odkud jsi, co děláš, kde žiješ?

Mé jméno je Zdeněk Teplárek, je mi 34 let, narodil jsem se v Přerově, ale celý život žiju v Ostravě. Živím se jako operátor výroby, vyrábím gumové hadice pro automobilky.

Jak ses dostal ke strongman sportu?

Asi jako každý kluk zhruba mého ročníku jsem „vyrostl“ na Arnoldovi a spol. Poprvé jsem k železu přičichnul asi ve 13 letech, kdy jsem ještě dělal taekwondo, které jsem dělal od 11 do 24 let. Trenéři měli doma malou posilovnu a s pár kluky jsme k nim chodili cvičit. Do fitka jsem začal chodit na nástavbě v 19 letech. Plynul čas, změnili se majitelé, kteří dali na stěny posilovny televize a na DVD tam běžela i videa z World’s Strongest Man. Hrozně se mi to líbilo a říkal jsem si, že něco takového by se mi líbilo dělat. Tak jsem hledal na internetu, jestli něco takového v Ostravě není, a ono bylo. Napsal jsem bývalému sparingovi a první trénink jsem měl po Vánocích 2014. A od té doby se to se mnou veze. (smích)

Celý rozhovor si můžete přečíst zde https://powerlifting.ronnie.cz/c-33654-zdenek-teplarek-na-pozu-double-biceps-to-asi-nebude.html