Schůze ČNFS 2024

O uplynulém víkendu se v historické Čáslavi uskutečnil sraz vedení ČNFS, pořadatelů a závodníků. Hlavní novinkou pro letošní rok bylo představení nového předsedy České národní federace strongman Bc. Jaroslava Svobody, který tak po několika letech převzal otěže od Františka Brejchy. Ten ve spolku nadále působí jako člen společně s místopředsedou Pavlem Chámou.

Poté proběhlo vyhlášení vítězů profesionální a amatérské strongman ligy za rok 2023. Na putovní pohár profesionálů se po 5 letech vrátilo jméno jednoho z nejdéle závodících strongmanů Pavla Zadražila.

Druhé místo v loňské profesionální lize vybojoval Vít Rozlivka. Třetí místo obsadil Jaroslav Štastný, který si převzal věcné ceny od partnera ČNFS společnosti UNCS.

Jaroslav Šťastný a Jaroslav Svoboda
Jaroslav Šťastný a Jaroslav Svoboda

Vítěz amatérské ligy Jakub Navrátil se vyhlášení z pracovních důvodů nemohl zúčastnit, pohár mu bude předán dodatečně. S jeho vítězstvím v lize získal také statut profesionální strongmana. Kromě něho v roce 2024 přibyla šestice nových profíků Emil Barták, Matěj Svoboda, Josef Hojdar, Jan Lacina, Dominik Ponocný, František Nový.

Zleva: Dominik Ponocný, Josef Hojdar, Matěj Svoboda, Emil Barták

Na schůzi bylo také pořadatelům a závodníkům připomenuto nové pravidlo pro placení příspěvků. Od letošního roku není možné v amatérské (ČASL) a profesionální (ČPSL) lize startovat bez uhrazeného členského příspěvku před zahájením sezóny. Termín pro zaplacení příspěvků je 31. 3. 2024. Doporučujeme každému uhradit členský příspěvěk, protože v průběhu sezóny mu již nebude umožněn start na žádném strongman závodě ČNFS:

Platí to pro každého, kdo chce být součástí strongman komunity a přispět svojí troškou do mlýna. I když třeba nebudete závodit nebo si nejste jistí. Příspěvky tu nejsou jen z důvodu bezplatného startu na závodech. Díky příspěvkům může federace udržovat její chod, rozvíjet se, podporovat závodníky a pořadatele, stejně jako každá federace, asociace a spolek v jiných sportech a odvětvích.

Registraci provedete a členské příspěvky uhradíte zde: https://eshop.ceskystrongman.cz/clenske-prispevky/

Dále se na schůzi probírala změna a aktualizace některých pravidel. Jednalo se o upravení povinné částky prize money pro profesionální soutěže, přejmenování amatérské ligy (ČSL – > ČASL). Vyjasnění termínů závodů a jejich zařazení do ligy. Kompletní zprávu a přesné úpravy a změny pravidel vydá ČNFS do konce března.