O nás

Česká národní federace strongman (dále jen „ČNFS") je nejstarší českou federací, sdružující a podporující českou strongman komunitu. Od jejího založení podporuje jednotlivé závodníky na českých i zahraničních soutěžích. Dále podporuje finančně a materiálně pořadatele tuzemských soutěží. Jedná se o neziskovou organizaci, která se aktivně snaží popularizovat tento sport u běžné veřejnosti.

Bc. Jaroslav Svoboda

Aktivní profesionální strongman, moderátor, pořadatel strongman soutěží, bavič, pilot, osobní trenér a influencer Jaroslav Svoboda od roku 2024 převzal otěže vedení České národní federace strongman.

Pavel Cháma, DiS

Bývalý závodník Českého poháru pochází z Čáslavi. Na základě jeho dlouholetých zkušeností, klidné povahy a dobrého vystupování byl v roce 2015 jednomyslně zvolen hlavním rozhodčím a místopředsedou ČNFS. Má na starosti strongman pravidla a proškolování nových rozhodčí, kteří chtějí rozhodovat na soutěžích pořádaných pod hlavičkou ČNFS. Zároveň je jedním z pořadatelů soutěže Strongman Golčův Jeníkov. Stará se o chod ČNFS po všech stránkách, od správy sociálních sítí až po komunikaci s našimi partnery. 

Dr. Georgis Patenidis

Čestné členství za zásluhy a obrovský přínos pro strongman sport v České republice patří panu Dr. Georgisovi Patenidisovi, který tento sport v České republice od roku 1998 rozvíjel, budoval a podporoval až do roku 2016, kdy ukončil své předsednictví v čele ČNFS.