O nás

Česká národní federace strongman (dále jen „ČNFS“) je nejstarší českou federací, sdružující a podporující českou strongman komunitu. Od jejího založení podporuje jednotlivé závodníky na českých i zahraničních soutěžích. Dále podporuje finančně a materiálně pořadatele tuzemských soutěží.

Martin a Miroslav Motáňovi

V současné době se o chod ČNFS  starají bratři Martin a Miroslav Motáňové, kteří jsou již několik let velkými příznivci toho krásného silové sportu. Od roku 2012 pořádají
pravidelně soutěž Strongman Šternberk. Od roku 2015 se podílejí na pořádání soutěže Strongman Opava a následného vyhlášení výsledků České strongman ligy amatérů i profesionál. Mimo pořádání dalších akcí se také věnují administrativní úkonům spojeným s provozováním ČNFS. Martin Motáň je hlavním předsedou ČNFS z. s., Miroslav Motáň je členem výkonného výboru a stará se převážně o ČSL.

Pavel Cháma, DiS

Pavel Cháma pochází z Čáslavi a je to bývalý závodník Českého poháru. Na základě jeho dlouholetých zkušeností, klidné povahy a dobrého vystupování byl v roce 2015 jednomyslně zvolen hlavním rozhodčím a místopředsedou ČNFS. Má na starosti strongman pravidla a proškolování nových rozhodčí, kteří chtějí rozhodovat na soutěžích pořádaných pod hlavičkou ČNFS. Zároveň je jedním z pořadatelů soutěže Strongman Golčův Jeníkov.

František Brejcha

Posledním členem výkonného výboru je redaktor magazínu Ronnie.cz František Brejcha, kterému ČNFS nabídla spolupráci na základě jeho ochoty věnovat volný čas rozvoji a propagaci českých strongmanů v Čechách a na zahraničních závodech. Stará se o správu sociálních sítí, webových stránek, domlouvá účast českých závodníků na zahraničních závodech a podílí se na vedení ČNFS. Zároveň je amatérský strongmanem a překladatelem.

Dr. Georgis Patenidis

Čestné členství za zásluhy a obrovský přínos pro strongman sport v České republice patří panu Dr. Georgisovi Patenidisovi, který tento sport v České republice od roku 1998 rozvíjel, budoval a podporoval až do roku 2016, kdy své ukončil své předsednictví v čele ČNFS.